نان مالت دلستر


نان مالت دلستر

مواد لازم  :
آرد کامل : 3 پیمانه بیکینگ پودر : 4 قاشق مرباخوری نمک : 1 قاشق مرباخوری شکر : 1/4 پیمانه نوشیدنی مالت (ماءالشعیر) ساده : 1 قوطی کره ذوب شده : 1/2 پیمانه

مواد اولیه را آماده کنید . فر را بادمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید و یک قالب مستطیلی نان را چرب کنید و کنار بگذارید.

درون یک کاسه 3 پیمانه آرد کامل یا همه منظوره ،4 قاشق مرباخوری بیکینگ پودر ، 1 قاشق مرباخوری نمک و 1/4 پیمانه شکر را با هم مخلوط کنید. بهتره از آرد سه صفر کیک استفاده نکنید اما اگه آرد همه منظوره نداشتین پیشنهاد میدم 1 تا 2 قاشق غذاخوری آرد ذرت اضافه کنید .

یک قوطی دلستر ساده بدون طعم رو که غیر رژیمی هم باشه به مخلوط آرد اضافه کنید و با یک قاشق چوبی یا لیسک مواد را هم بزنید تا خمیر یکدستی داشته باشیم.

خمیر نان را درون قالب بریزید و کره ذوب شده که کمی هم به دمای محیط رسیده شده باشد را آرام روی سطح خمیر بریزید تا تمام سطح خمیر به کره آغشته بشه.

قالب را برای 40 تا 45 دقیقه درون فر بگذارید و صبر کنید تا روی نان طلایی و برشته بشه بعد از 45 دقیقه یک خلال یا سیخ بامبوم در نان فرو کنید اگه به چوب سیخ چیزی نچسبید نان شما کاملا پخته و آماده هست در غیر این صورت برای 10 دقیقه دیگه در فر بگذارید.

قالب نان را از فر خارج کنید و برای 15 دقیقه روی یک صفحه مشبک فلزی بگذارید تا قالب خنک بشه.

سپس نان را با همان قالب روی صفحه مشبک بر عکس کنید و اگه از قالب جدا شد باز همان قالب را رو نان نگه دارید این کار کمک میکنه کره که در اثر پخت جدا شده نان، آن را به خودش جذب کنه . بعد از 15 دقیقه قالب را از روی نان بردارید و بگذارید تا به دمای محیط برسه می تونید گرم هم سرو کنید.

عصاره مالت که با استخراج قندهای طبیعی از نشاسته جو جوانه زده طی فرایند مالت سازی تهیه می شود حاوی قندهایی است که نسبت به شکر ساده انرژی بیشتری را آزاد می کند. پخت این نان مالت بسیار ساده تر از چیزی است که فکر می کنید،در دستور پخت ما از انجیر و آلو  برای افزایش ارزش غذایی آن استفاده شده است. از طرفی عصاره مالت با این دو ماده هم افزایی طعم زیادی دارد و از لحاظ طعم با هم هم خوانی دارند. تنها نکته مهم این است که بعد از تهیه نان،یک یا دو روز  باید صبر کنید تا طعم و بافت آن بالغ شود و سپس نوش جان کنید.